januszki.eu

Wacek 27.01.2021

Piękna buzia w pudełku

Polecane: Elmar

Urodziła się z ojcem, dr. Ludwigiem Smolką z Pruszcza, a ich matką była Anna Maria z Krakowa. Lekarz był szlachetną postacią, urodził się w bogatej rodzinie. Sam Smolka kształcił się w Pruskim Instytucie Medycyny Dzieci i Młodzieży. Jego wykształcenie pozwoliło mu prowadzić odnoszącą sukcesy polską firmę kosmetyczną.

Najmłodszy z rodziny dr Ludwig Smolka również posiadał własny majątek. Młodszy, dr Johann Wolfgang von Heiden, odziedziczył majątek. Rodzina od chwili powstania posiadała niewielki majątek. Majątek lekarza oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych.

Cudowna i ładna kobieta

Po śmierci rodziny i narodzinach dziecka dr Smolka przeniósł się do Zielonej Góry pod Krakowem, gdzie zmarł w 1843 r. Lekarz pracował jako nauczyciel, ale w 1867 r. rozpoczął pracę jako samodzielny lekarz. . Umarł spokojnie we śnie.

Kilka lat później, w 1872 roku, został mianowany lekarzem Państwowej Służby Zdrowia. Po wojnie kontynuował praktykę jako samodzielny lekarz. Do swojej dawnej praktyki powrócił w 1872 r. Po rozpoczęciu rekrutacji lekarzy z polskiej państwowej służby zdrowia w Niemczech, rozpoczął konsultacje w służbie lekarskiej niemieckiego Państwowego Funduszu Zdrowia. Nie było wątpliwości, że zostanie mu powierzone rosyjskie pielęgniarki. Nie podjął się pośmiertnej nominacji. Jednak na kilka dni przed końcem XX wieku wydał raport o stanie polskich zakładów pielęgniarskich. Zalecił utworzenie szpitali przystosowanych dla osób niepełnosprawnych na wschodzie oraz stworzenie darmowych kwater dla pacjentów, którzy nie przeżyli wojny. W imieniu Smolki powstał Narodowy Fundusz Zdrowia. Zebrane pieniądze wykorzystał na ten cel. Lekarz zalecił również utworzenie placówek podstawowej opieki zdrowotnej. Lokalna jednostka pozostała niezależnym lekarzem aż do jego śmierci.

Polska służba zdrowia upadła po wojnie. Jednostka została przejęta przez Państwową Inspekcję Pracy. Jednak zaufanie zostało rozwiązane, a personel zwolniony. Na jego nazwisko pozostało ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Trust został rozwiązany w 1902 roku. Po wojnie został doktorem Cesarskiego Polskiego Uniwersytetu Katolickiego. Zmarł w 1919 r. Jego ciało zostało poddane kremacji, ale w 1926 r. Otrzymał Order Imperium Życia Wiecznego. Pochowany został w Wodzisławiu Śląskim, na cmentarzu Cesarskim Póławockim w Warszawie.

Polecane: silor krzem bor

Polecane: wiedza

Tagi: wojnie, jako, lekarz, smolka, majątek, zostałjako ze, jakoszczedzacpieniadze, jakomisiada pl, jakość powietrza bielsko, jakon deweloper, jako, jako w piekle tak i na ziemi cda,