januszki.eu

Wacek 14.12.2020

Cuda internetu, Po co tworzyć kryptowalutę?

Jak widać, internet i kryptowaluty nie są niczym nowym. W rzeczywistości istnieją prawie tak długo, jak istnieje tekst.

Idea Internetu została jasno zdefiniowana w 1993 roku w artykule "Poprzedni internet: styczeń 2002". W tym samym roku Tim Berners-Lee opisał system w "The previous internet: January, 1999". O dziwo, obaj byli aktywnymi użytkownikami systemu. Wymyślili nowatorskie rozwiązania problemów, jakie stawiają dotychczasowe.

Co ciekawe, obaj ci faceci byli w rzeczywistości częścią CSIS - kanadyjskiej służby bezpieczeństwa. CSIS powstał w odpowiedzi na zagrożenie międzynarodowym terroryzmem. Jednym z jego głównych zadań było zwalczanie cyberprzestępczości finansowanej przez sieci przestępcze. Było to również częścią podejścia rządu do technologii informatycznych. Ciekawostka: W październiku następnego roku agencja była również zaangażowana w rozwój internetowego systemu walutowego.

Po co tworzyć kryptowalutę?

Jednym z głównych celów kryptowalut było zapewnienie bardziej wydajnej metody przechowywania kryptowalut. Drugim było ograniczenie pośrednictwa między dealerami kryptowalut a opinią publiczną. Niestety, oba te cele zostały znacząco podważone w następnej dekadzie.

Najbardziej znanym przykładem tłumienia kryptowalut były niewątpliwie działania nieżyjącego już Laurence'a White'a. We wrześniu 1998 roku został aresztowany za rzekome prowadzenie giełdy kryptowalut. Niedługo później został zwolniony. W międzyczasie pieniądze B - waluta internetu - zostały automatycznie zamienione na kilka innych walut cyfrowych. Kilka lat później to samo stało się z Dash.

Skuteczność różnych typów kryptowalut zależy od ich "użyteczności" - tego, jak przydatne są one w prawdziwym świecie. Niestety narzędzia oceny ich "użyteczności" są raczej ograniczone. Składają się z wyrażenia "gotówka to życie" - które jednak często jest lekko redagowane, a zatem mniej lub bardziej prawdziwe.

Dlaczego ktoś miałby chcieć zostać gotówką? Proste: ponieważ nie mają innego wyboru. Gotówka jest tym, co mamy, gdy wszystko idzie gładko. Kiedy coś pójdzie nie tak, nie mamy innego wyjścia, jak tylko użyć gotówki.

Skąd gotówka bierze swoją nazwę?

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wybranie odpowiedniej nazwy waluty. Ważne jest, aby nowa waluta została uznana za legalną formę pieniądza i uznana za "walutę realnego świata".

Druga część decyzji to wybór portfela. Użytkownik portfela ma całkowitą kontrolę nad swoimi środkami. Dostęp do nich może uzyskać tylko wybierając portfel z listy.

Ostatnią rzeczą do zrobienia jest ustalenie znaku kryptowaluty. Czy kod należy do systemu bitcoin, czy jest to pseudonim sieci bitcoin?

Kod bitcoin jest publiczny i może być sprawdzony przez każdego. Możliwe jest również tworzenie wirtualnych kluczy prywatnych (kluczy innych osób), do których tylko Ty masz dostęp. Nazywa się to "kluczem prywatnym".

  • Pozostaje pytanie, w jaki sposób produkowane są bitcoiny?
  • bitcoin to elegancki system cyfrowy
  • bitcoin to zdecentralizowany system

Jeśli znasz pracę wielkich mistrzów epoki informacji - programy pocztowe GnuPG i Douglas Crockford - to rozpoznasz podstawową strukturę systemu bitcoin. Bitcoin korzysta z sieci p2p (tj. Takiej, w której wszyscy użytkownicy mają równe prawa) do uwierzytelniania i przesyłania kluczy publicznych. Część uwierzytelniająca jest wykonywana przez serwer, który jest węzłem sieci. Klucze są weryfikowane przez system względem łańcucha bloków. Jeśli nie są nieważne, są dodawane do łańcucha bloków. Jeśli nie zostaną zaakceptowane przez węzeł, zostaną usunięte.

  • Pozostaje pytanie, jak powstają bitcoiny?
  • Bitcoin to cyfrowy zasób próżności

Każda moneta cyfrowa jest anachroniczna i nie ma żadnego sensu w obecnym środowisku. Chodzi jednak o to, że pozostają z nami

Tagi: waluta,